Na pewno nie jeden z nas słyszał już kiedyś o grafice komputerowe. Lecz czym ona tak dokładnie jest?

Czym jest grafika komputerowa?

Jest to dziedzina łącząca sztukę i informatykę. Aktualnie jest ważnym elementem większości branż. Trudno wskazać okładkę produktu lub logo firmy które nie zostało stworzone dzięki grafice komputerowej, a jak dobrze wiemy, wygląd wizualny w marketingu jest bardzo ważny. Przejdźmy do rzeczy, czym dokładnie jest grafika komputerowa? Jest to obraz który jest tworzony za pomocą komputera, lub który za jego pomocą został poddany obróbce.

Programy które ułatwią nam tworzenie grafiki komputerowej

Zastanawiasz się jaki program wybrać do grafiki komputerowej? Na pewno już jakiś szukałeś i zobaczyłeś jak dużo ich jest, są płatne i darmowe. Lecz najważniejsze jest to do czego ów programy ci się przydają. Może szukasz programu do obróbki zdjęć? albo do grafik 3D? lub do tworzenia stron internetowych? jest dość sporo programów które mają te wszystkie funkcje i pozwolą ci wykonać daną czynność, lecz na pewno nie ułatwią ci tego aż tak jak programy dedykowane jednej czynności.

Najlepsze programy do grafiki komputerowej:

  • GIMP – jeśli siedzisz już jakiś czas w tematyce grafiki komputerowej, to na pewno słyszałeś o takim programie jak GIMP. Przyda ci się  do prostych działań na  zdjęciach i również do bardziej skomplikowanych czynności, takich jak tworzenie własnych obrazów.
  • Paint.NET – Jego charakterystyczna cecha to prostota i duża liczba możliwości. Bardzo łatwy interfejs ,który ułatwi prace początkującym.
  • CorelDRAW Graphics Suite –  Jest to program, dla doświadczonych grafików, składa się z kilku  komponentów a każdy z nich posiada inne możliwości jeśli chodzi o projektowanie i tworzenie obrazów.