Życie codzienne, chociaż może wydawać się zwyczajne, bogate jest w otaczające nas przeróżne formy, tekstury, style i zestawienia kolorów. Czy mają one wpływ na nasze życie? Gdzie występują i jakie mają znaczenie?

Inspiracje na wyciągnięcie ręki

To, co nas otacza, ma niewyobrażalny wpływ na naszą kreatywność, pomysłowość i wenę twórczą. Otaczanie się ciekawym designem zaspokaja potrzebę estetyki, podsuwa nowe, ciekawe pomysły i rozwiązania w pracach artystycznych, które tworzymy. Grafika komputerowa musi również podążać za obecnymi trendami, jeżeli wykonujemy zlecenia dotyczące tworzenia reklam, contentu na media społecznościowe, czy grafik okoicznościowych.

Może na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale już to jakie symbole, kolory i style nas otaczają, może wpływać na naszą pracę. Jakie elementy są najbardziej oddziaływujące? Są to:

  • różnego rodzaju style aranżacji wnętrz: boho, loft, nowoczesny, retro, rustykalny
  • ciekawe dodatki
  • plakaty, reklamy, ogłoszenia
  • sztuka uliczna: graffiti, murale
  • natura

Czy design różnych przedmiotów jest ważny dla człowieka?

Design przedmiotów codziennego użytku, jak również wystroju wnętrz odgrywa bardzo ważną rolę. Przede wszystkim pozwala na wyrażanie siebie, swoich upodobań, czy emocji. Ludzie nie od dzisiaj decydują się na kupno tradycyjnej ceramiki wyprodukowanej w Bolesławcu, urządzenie domu w określonym stylu (np. nieśmiertelne Art Deco) czy kupowanie dzieł, grafik i reprodukcji sztuki.

Wygląd rzeczy otaczających nas na co dzień wpływa na samopoczucie, wyobraźnię, działa motywująco do działania. Dlatego warto zwracać szczególną uwagę na swoje otoczenie i wykorzystywać to w swojej twórczości.