Rozpoczynając swoją przygodę z tworzeniem grafik, warto zacząć od podstaw. Czas na zaawansowane narzędzia z tysiącem opcji przyjdzie później. Po zainstalowaniu intuicyjnego narzędzia warto również na być podstawową wiedzę grafika.
Dotyczy ona przede wszystkim doboru odpowiedniej kolorystyki oraz to, w jaki sposób utrzymać spójność w grafice. Najlepiej uczyć się poprzez praktykę. Warto wykonać na własną rękę kilka grafik i poznać podstawowe funkcje narzędzia. Gdy efekty będą zadowalające można podjąć się pierwszego zlecenia. Dobrą opcją jest również skorzystanie z oferowanych kursów czy darmowych lekcji. Dzięki zasięgnięciu wiedzy u osoby doświadczonej w tej dziedzinie już na początku swojej drogi będzie można tworzyć grafiki wysokiej jakości.
Grafika komputerowa – najlepsze programy dla początkujących
Dobór właściwego programu jest bardzo ważny, ponieważ gwarantuje komfortową pracę. Bezpłatne programy powinny w pełni spełnić wymagania osoby początkującej. Na początku należy, przede wszystkim ustalić jakiego rodzaju grafiki będą wykonywane. Inny program będzie dostosowany go tworzenia grafik 3D, a inny przyda się w tworzeniu ich na social media. Wiele takich programów jest stworzonych w języku angielskim, lecz w razie potrzeb można również znaleźć tego typu narzędzia w języku polskim. Warto zwrócić uwagę na opinie internautów oraz informacje dotyczące prostej obsługi. Wybierając swój pierwszy program, należy również zwrócić uwagę na dostosowanie do wymogów technicznych urządzenia.
Rozpoczynając projektowanie, warto skorzystać ze sprawdzonych i cenionych przez grafików opcji, takich jak m.in.
- Canva,
- GIMP,
- Adobe Photoshop,
- PhotoFiltre.